Cyberprzemoc

"Cyberprzemoc" w naszych szkołach

Od 2014 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie realizują program "Cyberprzemoc". jest to autorski program policjantów KPP. Na zaproszenie nauczycieli i pedagogów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczą oni w spotkaniach z rodzicami wyjaśniając, jakie zagrożenia płyną z Internetu, jak im przeciwdziałać i jak kontrolować poczynania młodzieży w necie. Coraz częściej spotykają się także z zaproszeniami płynącymi ze szkół podstawowych, bo i tam rodzice są zainteresowani tematem cyberprzestępczości.

Temat przestępstw w internecie jest też częstym zagadnieniem, które poruszają funkcjonariusze podczas spotkań z młodzieżą. To nastolatki pytają o to, jak chronić się przed stalkingiem i jak mu zapobiegać. 

Tylko w 2014 roku policjanci KPP w Kępnie gościli w kilkunastu szkołach na terenie całego powiatu opowiadając o tym, jaki wpływ na młodzież ma internet, uświadamiając rodzicom temat stalkingu, sekstingu, przełamywania haseł i kradzieży kont internetowych, działania profili społecznościowych, "hejtingu"oraz uzależnień od gier komputerowych.

 

Powrót na górę strony