Bezpieczny Senior

"Bezpieczny Senior"

Od 2014 roku Komenda Powiatowa Policji w Kępnie realizuje działania dotyczące osób "złotego wieku". Funkcjonariusze spotykają się z seniorami i wyjaśniają metody działania oszustów żerujących na łatwowierności osób starszych. Metody "na wnuczka", "na inkasenta", "na zdarzenie losowe" były już bowiem wykorzystywane przez przestępców w naszym regionie. 

Prowadzone działania profilaktyczne obejmują:

 - spotkania z osobami starszymi,

- kampanię medialną,

- informowanie osób starszych poprzez parafie istniejące na terenie powiatu kępińskiego oraz gazetki parafialne wydawane w regionie.

OD 2015 roku policjanci KPP w Kępnie pracują w tym zakresie dwutorowo: realizują działania wytyczone przez kierownictwo jednostki a także działają społecznie poprzez Stowarzyszenie "Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński". Stowarzyszenie powstało w 2013 roku i jego zadaniem jest profilaktyka i zapobieganie zagrożeniom na terenie powiatu kępińskiego.

W 2015 roku członkowie Stowarzyszenia napisali projekt o nazwie "Bezpieczny Senior". Projekt zakłada spotkania z ludźmi złotego wieku we wszystkich gminach powiatu kępińskiego. W rozmowach z seniorami uczestniczą nie tylko funkcjonariusze ale także ratownik medyczny, który wyjaśnia zasady resuscytacji, wykonywania masażu serca, działania AED a także odpowiada na wszelkie pytania seniorów związane z ih czdrowiem. 

Więcej informacji na temat realizacji zadań związanych z działaniem programu znajdą Państwo z zakładce "Aktualności".

Powrót na górę strony