Aktualności

Bezpieczne wakacje z kępińskimi policjantami

Data publikacji 26.06.2026

W tym tygodniu kępińscy policjanci odwiedzili najmłodszych, aby porozmawiać z nimi o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Spotkania miały charakter profilaktyczny i były prowadzone w przyjaznej, dostosowanej do wieku dzieci formie. Podczas zajęć funkcjonariusze przypominali, że wakacje to czas zabawy, ale także okres, w którym należy szczególnie dbać o własne bezpieczeństwo – zarówno nad wodą, na drogach, jak i w pobliżu prac polowych, które w okresie letnim są prowadzone bardzo intensywnie.

Kępińscy policjanci  spotkali się z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu kępińskiego, aby rozmawiać o zbliżającym się okresie wakacyjnym. Podczas spotkań funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną z bezpieczeństwem w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Przypomnieli, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, w górach, czy w miejscu zamieszkania. Mundurowi zwrócili również uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Apelowali o ostrożność przy poruszaniu się na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach.

Policyjne działania realizowane są w ramach kampanii „Bezpieczne wakacje” oraz  „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.

Powrót na górę strony