PODSUMOWANIE AKCJI „POSZUKIWANY” - PIĘĆ OSÓB POSZUKIWANYCH ZATRZYMANYCH W CIĄGU JEDNEGO DNIA
24 czerwca br. policjanci z Kępna prowadzili akcję „Poszukiwany”. Jej celem było ujawnienie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez sądy i prokuratury. W trakcie jej realizacji funkcjonariusze zatrzymali 5 osób ukrywających się przed organami ścigania.
24 czerwca br. roku przeprowadzona została akcja „Poszukiwany”, której najważniejszym celem było zatrzymanie osób poszukiwanych listami gończymi oraz nakazami doprowadzenia. Akcja ta poprzedzona została wnikliwym rozpoznaniem, gromadzeniem informacji o poszukiwanych i miejscach, w których mogą się ukrywać. W działania zaangażowani byli mundurowi z wszystkich wydziałów – kryminalni, dzielnicowi i policjanci prewencji i ruchu drogowego.
Działania przeprowadzone przez kępińską komendę zakończyły się zatrzymaniem 5 osób poszukiwanych.
W środę 24 czerwca br. około godziny 06:00 dzielnicowy z Posterunku Policji w Bralinie wraz z policjantami prewencji w jednym z mieszkań na terenie gminy Bralin zatrzymali poszukiwanego 31-latka. Mężczyzna poszukiwany był nakazem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności wydanym przez kępiński sąd. Na swoim koncie miał zaległe wyroki za popełnione przestępstwa z art. 288 § 1 kk (zniszczenie, uszkodzenie rzeczy). Teraz najbliższy rok spędzi za kratkami. To nie jedyna osoba, która unikała organów ścigania i wpadła w „sidła” mundurowych.
Kolejny poszukiwany został zatrzymany przez kępińskich kryminalnych około godziny 06:30 w Mianowicach. 38-latek był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kępnie celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna na swoim koncie miał zaległe wyroki za popełnione przestępstwa w recydywie tj. uszkodzenie, zniszczenie rzeczy.
Trzeci poszukiwany został zatrzymany przez kępińskich kryminalnych około godziny 18:00 w gminie Bralin. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kępnie celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 8 miesiecy na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kępnie. Na swoim koncie 31-latek miał zaległe wyroki za popełnione przestępstwa m.in. znęcanie się, kierowanie gróźb karalnych oraz naruszenie nietykalności cielesnej.
Również tego samego dnia policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Kępnie w Mroczeniu około godziny 17:00 dokonali zatrzymania 48-latki. Kobieta była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Krotoszynie celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa niealimentacji. Teraz najbliższe miesiące spędzi za kratami więzienia.
Ostatni poszukiwany został zatrzymany przez policjantów Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej. 38-letni obywatel Kolumbii był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim celem odbycia kary 4 dni pozbawienia wolności lub uwolnienia się od kary zastępczej poprzez wpłacenie całej grzywny. Po szybkim wpłaceniu wymaganej kwoty, mężczyzna został ostatecznie przez policjantów zwolniony do miejsca zamieszkania. Gdyby jednak tego nie zrobił, zastępczo trafiłby do aresztu.
Akcje „Poszukiwany” przeprowadzane są regularnie i stanowią ważny element pracy Policji. Ich głównym zadaniem jest nie tylko odnajdywanie osób, które próbują unikać odpowiedzialności, lecz także zwiększanie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
mł. asp. Anita Wylęga