Aktualności

Policjanci spotykają się z dziećmi podczas ferii zimowych

Data publikacji 20.02.2026

Ferie zimowe w Wielkopolsce trwają, a wraz z nimi ruszyły spotkania policjantów z Kępna, Bralina, Łęki Opatowskiej, Rychtala z dziećmi i młodzieżą. Mundurowi regularnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu, by przypominać jak bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek.

W pierwszym tygodniu ferii odbyło się kilka takich spotkań na terenie Miasta i Gminy Kępno. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny, aby uniknąć wszelkich zagrożeń. Rozmawiano także o tym, w jaki sposób i kiedy należy korzystać z numerów alarmowych, a także przedstawiono w jaki sposób działają elementy odblaskowe i jak ważne jest ich posiadanie na odzieży wierzchniej. Policjanci przypomnieli o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, podkreślając jak istotną rolę dla bezpieczeństwa odgrywa kask ochronny podczas zjazdów na nartach.

Funkcjonariusze rozmawiali też z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zarówno podczas poruszania się pieszych jak i pojazdów. Przypomnieli o zasadach korzystania z fotelika ochronnego, zapinaniu pasów bezpieczeństwa przez wszystkich uczestników podróży oraz o tym, jak ważne dla kierowcy jest nierozpraszanie jego uwagi podczas prowadzenia pojazdu.

Policjanci będą kontynuować swoje działania przez całe ferie, aby jak najwięcej dzieci mogło skorzystać z tej cennej lekcji bezpieczeństwa.

W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami podczas trwających ferii zimowych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie prowadzą wzmożone działania prewencyjne, których celem jest ochrona zdrowia i życia osób najbardziej narażonych na skutki mrozów. Policjanci regularnie kontrolują pustostany, nieużytkowane budynki oraz miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub znajdujące się w kryzysie życiowym.

 

 

Powrót na górę strony