Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dopalacze niszczą życie

Data publikacji 07.09.2015
kampania06Ruszyła kampania "Dopalacze niszczą życie" przygotowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Inauguracja projektu w powiecie kępińskim odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie. W projekcji filmu przygotowanego z tej okazji  wzięło udział kilkuset uczniów.

 

 

4 września br. ruszyła oficjalnie kampania "Dopalacze niszczą życie" przygotowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. W powiecie kępińskim inauguracja kampanii miała miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie. Wzięło w niej udział kilkuset uczniów. Zgromadzonych powitał mł. asp. Robert Fidyka zajmujący się z ramienia komendy tematyka nieletnich oraz profilaktyką społeczną. Wraz z dzielnicową regionu sierż. Anną Żurawą opowiedzieli młodzieży o zagrożeniach płynących z zażywania dopalaczy, najnowszych zmianach prawnych w zakresie odpowiedzialności karnej za posiadanie tych substancji oraz o odpowiedzialności karnej nieletnich za posiadanie narkotyków i dopalaczy. W inauguracji uczestniczył również gospodarz obiektu - dyrektor placówki Andrzej Kowalczyk.

Film dotyczący dopalaczy obejrzą już wkrótce uczniowie wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. 

Adresatami programu są uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, podopieczni świetlic socjoterapeutycznych, rodzice uczniów, pedagodzy, psychologowie, pracownicy służby zdrowia, a także mieszkańcy województwa wielkopolskiego.

Program ma na celu przekazanie wiedzy na temat konsekwencji zdrowotnych, psychologicznych, neurologicznych, społecznych i prawnych zażywania substancji zastępczych i środków odurzających oraz wskazanie sposobów zapobiegania istniejącym zagrożeniom.

W ramach programu kreowane będą wzorce życia wolnego od uzależnień, wskazywane alternatywy dla zażywania narkotyków/dopalaczy oraz możliwości pomagania innym. Program zakłada aktywizowanie młodych ludzi w budowaniu mody na życie wolne od uzależnień i wyposażanie ich w umiejętności projektowania asertywnych zachowań, jak również włączenie do aktywnej pracy grona pedagogicznego placówek oświatowych i psychologów.

Jednym z elementów działań programu profilaktycznego, będzie kampania medialna i bilbordowa, połączona z promocją prac konkursowych na poziomie powiatów z finałem wojewódzkim.

kampania02

kampania05

 

kampania04

  kampania06

Powrót na górę strony