Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć 29-letniego motocyklisty

Data publikacji 23.03.2012
policja1Dzisiaj o godzinie 14:50, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na drodze krajowej nr 11 w m. Baranów – w wyniku, którego zginął 29-letni motocyklista.

Dzisiaj o godzinie 14:50, Oficer Dyżurny kępińskiej Komendy Policji został powiadomiony telefonicznie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 11 w m. Baranów.

 

Ze wstępnych ustaleń, skierowanych na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, gdzie 46-letni mieszkaniec gm. Baranów, jadąc samochodem m-ki Iveco, w kierunku Poznania, skręcił w lewo zajeżdżając drogę jadącemu w kierunku Katowic motocyklowi m-ki Honda, kierowanemu przez 29-letniego mieszkańca gm. Bralin.

 

Motocyklista, chcąc uniknąć zderzenia zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka samochód ciężarowy m-ki Man, którym kierował 28-letni mieszkaniec m. Ostrów Wielkopolski. 

W wyniku zderzenia pojazdów i doznanych obrażeń ciała, motocyklista  poniósł śmierć na miejscu.

 

Na miejsce wypadku udała się policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Kępnie przeprowadziła niezbędne czynności procesowe – zabezpieczono ślady kryminalistyczne, wykonano oględziny miejsca zdarzenia oraz ustalono i przesłuchano świadków zdarzenia.  W wyniku przeprowadzonego badania, ustalono, iż kierujący samochodami ciężarowymi w chwili zdarzenia byli trzeźwi.


Wszczęte w tej sprawie postępowanie  ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności wypadku.

Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze krajowej był zablokowany, Policja zorganizowała objazdy.

 

 

dsc_0117

 

 

 

dsc_0121


dsc_0123

 

 

Policja kolejny raz apeluje o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, prawidłowe wyprzedzanie. Należy pamiętać, że kierowca motocykla jest bardziej narażony na niebezpieczeństwo niż kierowca samochodu. Trzeba pamiętać o elementach zwiększających bezpieczeństwo jazdy takich jak: kask, ochraniacze, odpowiednie rękawice.

 
Powrót na górę strony