Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy w m. Bralin

Data publikacji 04.09.2010

butelka1Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Bralin na ul. Wrocławskiej– w wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem zginął 23-letni mężczyzna, drugi w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Dzisiaj o godzinie 14.44 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony o wypadku drogowym na krajowej ósemce, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego m-ki VW z motocyklem m-ki Kawasaki.

 

Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że jadący od strony Wrocławia w kierunku Kępna 50-letni mieszkaniec gm. Bralin-kierowca vw, na prostym odcinku drogi, podjął manewr skrętu w lewo, wówczas z nieustalonych dotąd przyczyn, w ciągniętą za nim przyczepkę uderzył motocykl, którym podróżowało dwóch mieszkańców gm. Kępno w wieku 23 i 35 lat, w wyniku zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniósł młodszy z nich. Drugi z mężczyzn z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.

 

W wyniku przeprowadznego badania na zawartość alkoholu w organiźmie  kierowcy vw, stwierdzono 0,30 mg/l alkoholu, stan trzeźwości pozostałych uczestników zdarzenia pozwolą ustalić badania krwi.

 

Na miejsce wypadku udała się policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Kępnie przeprowadziła niezbędne czynności procesowe – zabezpieczono ślady kryminalistyczne, ustalono i przesłuchano świadków zdarzenia. Wszczęte w tej sprawie postępowanie  ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności wypadku.

Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze krajowej był utrudniony – policjanci kierowali ruchem, organizując jednocześnie objazdy 

Powrót na górę strony