NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI, PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ I BYŁ NIETRZEŹWY
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali kierującego, który zlekceważył sygnały do zatrzymania pojazdu, gdy przekroczył prędkość. Jak się okazało 56- latek był nietrzeźwy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.
17 maja br. po godzinie 19:00, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie w trakcie nadzoru nad ruchem w miejscowości Mikorzyn dokonali pomiaru prędkości kierującemu samochodem osobowym marki BMW. Podczas pomiaru prędkości okazało się, że kierujący przekroczył prędkość o 28 km/h. W związku z powyższym wykroczeniem policjanci dali sygnał do zatrzymania się i zjechania we wskazane miejsce, kierujący pojazdem gwałtownie przyspieszył mijając policjantów i oddalił się w kierunku m. Doruchów. Policjanci niezwłocznie wsiedli do radiowozu i wydali polecenie do zatrzymania się używając sygnałów świetlnych i dzwiękowych na co mężczyzna nie reagował i jechał dalej. Kierowca jednak nie zważał na sygnały i polecenia wydawane przez policjantów i szybko zaczął oddalać się. Brak reakcji ze strony kierowcy BMW zmusiła policjantów do podjęcia pościgu za pojazdem. Po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem. Jak się dalej okazało samochodem kierował 56-letni mieszkaniec Torzeńca, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało ponad półtorej promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych i teraz przed Sądem odpowie za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, przekroczenia prędkości oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.
Pamiętajmy – nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu. Zaburza ocenę sytuacji, wydłuża czas reakcji i może prowadzić do tragedii.
Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie dla życia i zdrowia – zarówno własnego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Apelujemy do wszystkich: reagujcie, gdy widzicie, że ktoś po alkoholu chce wsiąść za kierownicę. Nie bądźcie obojętni. Czasem jedno słowo może uratować życie.
Jedziesz – nie pij. Pijesz – nie jedź! – to nie slogan. To odpowiedzialna postawa.
mł. asp. Anita Wylęga