Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "TRZEŹWOŚĆ"

Data publikacji 10.03.2025

W dniu 10 marca br. w godzinach porannych policjanci kępińskiej drogówki wraz z policjantami służby prewencyjnej przeprowadzili kolejne już działania ,,Trzeźwość". Nasilone kontrole znów pozwoliły na wyeliminowanie i ukaranie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się kierować pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

Policjanci z kępińskiej jednostki w ramach działań sprawdzili trzeźwość 1326 kierujących. Podstawowym celem akcji „Trzeźwość” jest ustalenie i zatrzymanie kierowców, którzy kierują samochodami po spożyciu alkoholu oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań w dniu 10 marca br. o godzinie 05:40 w miejscowości Piotrówka, 37-letni mieszkaniec gminy Trzcinica, kierował samochodem osobowym marki Renault, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Kontrola alkomatem wykazała  ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie chwilę po godzinie 06:00 w miejscowości Kępno, 58-letni mieszkaniec gminy Kępno kierował samochodem osobowym m-ki Toyota znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem w tym przypadku wskazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzeci nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce policjantów o godzinie 07:05 w miejscowości Opatów. Okazał się nim być 25-letni mieszkaniec gminy Mokrsko, który kierował samochodem ciężarowym marki DAF. W tym przypadko badanie alkomatem wskazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto 8 marca br. o godzinie 08:30 policjanci Posterunku Policji w Rychtalu w miejscowości Rychtal zatrzymali 63-letniego mieszkańca gminy Rychtal, który kierował samochodem osobowym marki Audi znajdując się w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Codziennie na terenie kraju policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.


sierż. Anita Wylęga

Powrót na górę strony