Aktualności

Działania "Trzeźwy Poranek"

Data publikacji 09.07.2024

Kolejnych dwóch kierujących straciło swoje uprawnienia do kierowania pojazdami za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z kępińskiej drogówki w ramach działań sprawdzili dzisiaj trzeźwość ponad 500 kierujących. Podstawowym celem akcji „Trzeźwość” jest ustalenie i zatrzymanie kierowców, którzy kierują samochodami po spożyciu alkoholu oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. Prawie promil alkoholu w organizmie miał 57-letni mężczyzna z Wieruszowa kierujący Vw, który do kontroli został zatrzymany w Kępnie 7 lipca o godzinie 16:45 w Rzetni . Natomiast kolejny kierujący został zatrzymany 8 lipca o godzinie 6:40 w Kepnie na ulicy Wrocławskiej. 23-letni mężczyzna kierował samochodem marki Vw znajdując się w stanie nietrzeźwości - badanie alkomatem wskazało promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymani nietrzeźwi kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami i odpowiedzą teraz przed sądem za popełnione przestępstwo.
Codziennie na terenie kraju policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony