Aktualności

NIETRZEŹWY ROWERZYSTA POTRĄCONY NA DRODZE DLA ROWERÓW

Data publikacji 01.06.2024

W dniu 30 maja br. o godzinie 18:30 kierujący samochodem osobowym marki Nissan 79-letni mieszkaniec gminy Baranów potrącił jadącego ścieżką dla rowerów 19-letniego mieszkańca Kępna. Rowerzysta był nietrzeźwy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie w dniu 30 maja 2024 roku o godzinie 18:30 otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kępnie na ulicy Wawrzyniaka. 
Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce ustalili, że 79-letni mężczyzna, mieszkaniec Gminy Baranów kierując samochodem osobowym marki Nissan nie zastosował się do znaku „STOP” w wyniku czego najechał na prawidłowo jadącego drogą dla rowerów rowerzystę 19-letniego mieszkańca Kępna. W toku wykonywanych czynności okazało się, że kierujący rowerem jest nietrzeźwy. 
W tej sprawie kierowca Nissana został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych za spowodowanie kolizji drogowej a kierujący rowerem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł za kierowanie w stanie nietrzeźwości. 

Policjanci przypominają !!!
Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Ta sama zasada dotyczy także pieszych i rowerzystów. Zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym, chcący przekroczyć przejście dla pieszych rowerzysta, zobowiązany jest zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu. Rowerzysta nie może przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku, gdy obok przejścia dla pieszych namalowany jest przejazd rowerowy. W takim przypadku, rowerzysta nie musi zsiadać z roweru.


 

mł.asp.F.Ślęk 

Powrót na górę strony