Aktualności

KĘPIŃSCY FUNKCJONARIUSZE ZATRZYMALI MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY PRZEWOZIŁ 4 NIELEGALNYCH IMIGRANTÓW

Data publikacji 16.11.2023

Mundurowi z Kępna, zatrzymali 39-letniego obywatela Ukrainy, który przewoził 4 nielegalny imigrantów. Mężczyzna podejrzewany jest o pomoc w zorganizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy przez Syryjczyków. Wszystkie osoby zostały przekazane Straży Granicznej.

Mundurowi z Kępna otrzymali informacje, że drogą ekspresową S-8 może poruszać się pojazd, którym przewożeni są imigranci nielegalnie przebywający na terenie Polski.
Funkcjonariusze niezwłocznie ustawili punkt kontrolny na drodze ekspresowej S-8 w miejscowości Kierzno.
O godzinie 9:00 został zatrzymany do kontroli pojazd marki Renault. Za kierownicą osobówki siedział obywatel Ukrainy, który w pojeździe przewoził czterech Syryjczyków. Oprócz kierującego wszyscy przebywali na terenie Polski nielegalnie. Dodatkowo zatrzymany 39-latek, który przewoził imigrantów, stworzył realne zagrożenie w ruchu drogowym oraz kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu za co został ukarany mandatami karnymi w wysokości 2600 złotych.
W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zatrzymali wszystkie osoby i przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej.
Zatrzymany przewoźnik odpowie za zorganizowanie innym osobom przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast pasażerowie odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy.
Powrót na górę strony