Aktualności

"TRZEŹWY PORANEK" I NIETRZEŹWI KIEROWCY

Data publikacji 13.11.2023

2463 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego dwóch kierujących pod wpływem alkoholu – to efekt akcji „Trzeźwy poranek”, przeprowadzonej dziś rano przez kępińskich policjantów.

Dziś we wczesnych godzinach porannych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie na drogach powiatu kępińskiego, przeprowadzili  kontrole kierowców w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. W przeciągu czterech godzin skontrolowano 2463 kierowców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane były szybko i skutecznie.

W trakcie działań policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. Alkomat wykazał u nich od ponad 0,6 - 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wyeliminowani z ruchu drogowego nietrzeźwi kierowcy to mieszkańcy gminy Kępno w wieku od 50 do 55 lat.

Przypominamy, że celem akcji „Trzeźwy poranek” jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie z dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Do pierwszego zatrzymania doszło o godzinie 5:40 w Kępnie na ul. Wieluńskiej, gdzie 55-letni mieszkaniec gminy Kępno, kierował samochodem osobowym marki Ford będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

O godzinie 7:00 w miejscowości Gola, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot, którego kierowcą był 50 letni mieszkaniec gminy Kępno. Jak się okazało był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 0,65 promila alkoholu.

W obu przypadkach kierujący zostali zatrzymani i zostały im przedstawione zarzuty kierowania pojazdami mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny .

Powrót na górę strony