Aktualności

UROCZYSTE OTWARCIE POSTERUNKU POLICJI W RYCHTALU

Data publikacji 26.10.2023

26 października 2023 r. odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania do użytkowania budynku Posterunku Policji w Rychtalu w której uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut. Otwarcie nowego Posterunku Policji w Rychtalu nie byłoby możliwe bez wzorowej współpracy Policji z lokalnym samorządem.

W uroczystym przekazaniu do użytkowania Posterunku Policji w Rychtalu wziął udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut. Swoją obecnością zaszczycili gospodarzy uroczystości również przedstawiciele samorządów powiatowych z Panem Robertem Kieruzalem Starostą Kępińskim oraz Wicestarostą Panią Alicją Śniegocką. Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk wraz z Radą Gminy. Swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele lokalnych instytucji oraz mieszkańcy gminy Rychtal. Nie zabrakło również przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kępnie i policjantów, którzy rozpoczęli służbę w nowo otwartym posterunku.
Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości pierwszemu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Kępnie mł. insp. Mirosław Józefiak powitał gości, przybliżył historię Policji na terenie gminy Rychtal i podziękował lokalnym samorządom za współpracę w utworzeniu nowej siedziby dla rychtalskich policjantów.
Kolejnym elementem uroczystej zbiórki było przekazanie przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomira Piekuta na ręce Kierownika Posterunku Policji w Rychtalu asp. sztab. Marcinowi Chmielarzowi symbolicznego klucza do nowego miejsca pełnienia codziennej służby.
Podczas swoich przemówień zarówno przedstawiciele służb mundurowych jak i lokalni samorządowcy podkreślali, jak bardzo dla bezpieczeństwa mieszkańców ważna jest współpraca Policji z samorządami, że dzięki takiej właśnie współpracy z Wójtem Rychtala i samorządowcami możliwe było utworzenie nowego Posterunku Policji w Rychtalu.
Nowy Posterunek Policji w Rychtalu, który mieści się w budynku przy ul. Namysłowskiej 5/2, z pewnością zwiększy nie tylko komfort pracy naszych policjantów, ale także przyczyni sie do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Rychtal. W nowym posterunku pełni służbę ośmiu policjantów.

Powrót na górę strony