Aktualności

WYRZUCIŁ ŚMIECI DO LASU...NA KOMENDĘ PRZYJECHAŁ PO UŻYCIU ALKOHOLU....

Data publikacji 19.09.2023

26-letni mieszkaniec gminy Baranów, najpierw wyrzucił śmieci do lasu, a na wezwanie policjantów przyjechał rowerem do komendy po użyciu alkoholu. Został ukarany wysokimi mandatami karnymi oraz posprzątał pozostawione śmieci.

W niedziele 17 września Naczelnik Wydziału Prewencji wraz z Profilaktykiem podczas patrolu terenów leśnych osiedla Murator w Baranowie, ujawnili worek ze śmieciami, który wyrzucony został do lasu. W toku natychmiast podjętych czynności służbowych, mundurowi ujawnili w śmieciach dowody wskazujące na sprawce zaśmiecenia. We wtorek 19 września do Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wezwano 26-letniego mieszkańca gminy Baranów również osiedla Murator, który był podejrzany o wyrzucenie śmieci.

Jak się okazało mężczyzna ten przyjechał do Komendy na rowerze, a policjanci wyczuli od niego alkohol. 26- latek kierował rowerem po użyciu alkoholu, w wydychanym powietrzu miał pół promila alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności służbowych, przyznał się również do wyrzucenia śmieci w lesie. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 1500 złotych. Ponadto funkcjonariusze zobligowali mężczynę do posprzątania pozostawionych śmieci. 

Policjanci wykryli sprawcę i doprowadzili do jego ukarania. Kwota, którą został ukarany mężczyzna z pewnością wystarczyłaby na  opłaty za wywóz odpadów z gospodarstwa przez przedsiębiorstwo komunalne.

Żadne z wykroczeń, o którym powiadomiona zostanie Policja, nawet to polegające na wywozie do lasu niewielkiej ilości śmieci nie pozostanie zlekceważone, a kępińscy policjanci jak wynika to z przedstawionego przykładu dołożą wszelkich starań aby sprawcy tak haniebnych czynów zostali ustaleni i ukarani.

Wszyscy natomiast powinniśmy pamiętać, że pozostawianie śmieci w naturalnym środowisku jest miernikiem kultury osobistej.

 

 

 

mł.asp.F. Ślęk 

 

Powrót na górę strony