Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Praktyczne ćwiczenia jednostek OSP, pogotowia ratunkowego i policji

Data publikacji 14.04.2022

Kępińscy policjanci wspólnie ze strażakami OSP i pogotowiem ratunkowym wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu ewakuacji osób z budynków objętym pożarem i zabezpieczeniem akcji gaśniczej. Głównym celem ćwiczeń było zgranie wszystkich służb oraz zwiększenie skuteczności prowadzonych wspólnie akcji.

W środę 13 kwietnia  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie  wzięli udział w ćwiczeniach organizowanych przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychtalu.
 Przedsięwzięcie obywało się na terenie gminy Rychtal, a złożeniem szkolenia był wybuch pożaru w wierzy kościoła oraz w tym samym czasie pożar kotłowni w Urzędzie Gminy w Rychtalu. Służby ratownicze miały za zadanie przeprowadzić sprawną ewakuacje pracowników oraz interesantów przebywających w budynku Urzędu Gminy w Rychtalu, udzielić  pierwszej pomocy medycznej osobie uwięzionej w budynku gminy oraz sprawne rozstawienie lini gaśniczych i zapewnienie zaopatrzenia wody.
W czasie wspólnych działań policjanci mieli okazję poznać specyfikę prowadzenia akcji ratowniczo- gaśniczej oraz zapoznać się ze sprzętem na codzień wykorzystywanym przez jednostki OSP z tereniu Gminy Rychtal.
Głównym elementem wczorajszych ćwiczeń były wspólne działania służb w terenie.
We wczorajszych ćwiczeniach udział wzięli również przedstawiciele pogotowia ratunkowego w Kępnie oraz pracownicy Urzędu Gminy w Rychtalu.

 

sierż.sztab.Filip Ślęk

Powrót na górę strony