Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PODNOSIMY KWALIFIKACJE

Data publikacji 26.04.2021

Na wyłączonym odcinku nowej drogi S11 w miejscowości Myjomice policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie doskonalili swoje umiejętności za kółkiem.

22 kwietnia br. funkcjonariusze kępińskiej drogówki, ćwiczyli różne warianty dynamicznej jazdy. Codzienna służba na drodze, przynosi różne sytuacje, które wymagają czasem natychmiastowej i pewnej reakcji. Niejednokrotnie wiąże się to z koniecznością pościgu za kierowcami rażąco łamiącymi przepisy ruchu drogowego.

Podczas szkolenia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ćwiczyli różne elementy, które później będą wykorzystane w służbie na drodze. Dynamiczne pokonywanie zakrętów, slalom oraz bardzo trudne hamowanie z dużych prędkości to tylko niektóre z elementów, które doskonali funkcjonariusze. Policjanci poprzez podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki takim szkoleniom, potrafią skutecznie i bezpiecznie prowadzić radiowóz. Wpływa to na ich efektywność, z także na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Świadomość użytkowników polskich dróg, że za kierownicą policyjnych pojazdów siedzą wysokiej klasy specjaliści , ma na celu studzenie emocji i temperamentów.

 

Pliki do pobrania

  • 31.4 MB
Powrót na górę strony