Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWY POMAGA

Data publikacji 29.06.2020

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej z/s w Opatowie zorganizował pomoc dla mieszkańców Trzebienia.

Sierż. sztab. Tomasz Wyżnikiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie jest dzielnicowym w Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej z/s w Opatowie. Do jego rejonu służbowego należą miejscowości: Opatów, Słupia pod Kępnem (Albertowska, Dworcowa, Katowicka, Kuźnicka, Kwiatowa, Leśna, Ogrodowa, Parkowa, Radosna, Słoneczna, Szeroka, Szkolna, Wąska, Wesoła, Wiatrakowa, Zielona), Trzebień, Biadaszki, Młynarka

W minoną sobotę tj. 27 czerwca br. w Trzebieniu z inicjatywy dzielnicowego odbyło się sprzątnie domu starszych mężczyzn, braci mieszkańców gminy Łęka Opatowska, których sytuacja bytowa w ostatnich latach bardzo się pogorszyła z uwagi na chorby oraz brak możliwości podjęcia pracy.

Pan Stefan od wielu lat zajmuje się sprzątaniem oraz zbieraniem śmieci z terenu gminy Łęka Opatowska. Robi to bezinteresownie za co wszyscy mieszkańcy są mu bardzo wdzięczni. Z uwagi na wiek oraz sytuacje bytową postanowiono mu pomóc. Jego brat pan Stanisław na chwilę obecną przebywa w szpitalu.

Dzielnicowy Tomasz Wyżnikiewicz zainicjował pomoc mężczyznom, którą udało się przeprowadzić dzięki wsparciu Urzędu Gminie w Łęce Opatowskiej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęce Opatowskiej, Jednostką Ochotniczych Straży Pożarnych w : Trzebieniu, Opatowie, Łęce Opatowskiej, Piaskach, Biadaszkach, Sołtysowi miejscowości Trzebień, ks. Jackowi Andrzejczakowi z Caritas w Słupi pod Kępnem, ks. Józefowi Wachowiakowi oraz wszystkim mieszkańcom, którzy w czynie społecznym pomagali w sprzątaniu domu.

Weterynarz Marcin Tyc przebadał oraz zaszczepił psy bedące pod opieką braci i przekazał karmę dla zwierząt.

Udało się również dokonać przęglądu instalacji kominiowej w budynku, którą wykonał nieodpłatnie kominiarz Eugeniusz Kulak, podziękowania należą się również Panu Janowi Jerczyńskiemu za udostępnienie ładowarki teleskopowej, która usprawniła znacząco wykonywane prace.

Na tym pomoc dla braci się nie zakończy, dzielnicowy wspólnie z ks. Jackiem Andrzejczakiem starają się pozyskać chętnych do przeprowadzenia remontu oraz umeblowania domu.

Ponadto dzięki pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy w Baranowie udało się pozyskać ubrania dla mężczyzn.

Z domu oraz terenu posesji udało się uprzątnąć ponad dwa kontenery niepotrzebnych rzeczy, które zalegały i stwarzały  dla nich zagrożenie.

Akcja trawa i będzie miała ciąg dalszy.

Cieszymy się, że ludzie o tak wielki sercu są w naszych szeregach.


 

Powrót na górę strony