Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pokaz MMA w ramach tygodnia profilaktyki. (FILM)

Data publikacji 04.03.2019

W piątek w Szkole Podstawowej w Bralinie podsumowano Szkolny Tydzień Profilaktyki, zorganizowany pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

W dniach 25 lutego do 1 marca w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie odbyła się III edycja Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. Tegoroczne hasło tygodnia brzmiało: „Żyj zdrowo, żyj aktywnie!” Zgodnie z harmonogramem odbyły się liczne pogadanki, warsztaty i konkursy.

Uczniowie klasy 6a pod kierunkiem Pani Elżbiety Leśniarek wyreżysowali spektakl „Bajka profilaktyczna”, który zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom oraz dzieciom z przedszkola w „Kwiaty Polskie” w Bralinie.

Bardzo ważnym wydarzeniem Tygodnia Profilaktyki były warsztaty z ratownikiem medycznym- Panem Mironem Leśniarkiem, absolwentem szkoły. Uczniowie uczestniczyli również w spotkaniach z Policją, które dotyczyły „Odpowiedzialności karnej nieletnich”. Pracownicy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej przybliżyli problem „Cyberprzemocy” oraz kontrolowania negatywnych emocji.

Szkolne Koło PCK wraz z opiekunami Panią zadbało o zdrową żywność, a na szkolnych korytarzach na stałe pojawiły się dystrybutory z wodą mineralną dla uczniów.

Kolejnym, ważnym filarem Szkolnego Tygodnia Profilaktyki był sport. Uczniowie uczestniczyli w tanecznych przerwach na boisku szkolnym.

Finałem Szkolnego Tygodnia Profilaktyki był pokaz sportowy Klubu Pittbull’s Fight Club Zdzieszowice. Trenerzy podczas prelekcji zwrócili uwagę jak ważny jest zdrowy i aktywny tryb życia. Podkreślili oni, że sport kształtuje charakter, a wraz z nim samodyscyplinę i poczucie własnej wartości. Zwrócili również uwagę na to jak ważne jest bezpieczeństwo w sporcie oraz zasady fair play.

Warto tutaj podkreślić, że Gmina Bralin otrzyma środki finansowe na bezpłatne zajęcia Karate w ramach programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Projekt „Zawalcz o swoje bezpieczeństwo -zajęcia sportowe Karate” rusza w szkole we wrześniu 2019 roku.

Szkolny tydzień profilaktyki odbywał się we współpracy z Gminą Bralin, Komendą Powiatową Policji w Kępnie oraz Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Kępnie.

 

https://m.youtube.com/watch?v=WE0AafyiHeo

Powrót na górę strony