Aktualności
-
Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026
To już 8. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.
-
Bezpieczne wakacje z kępińskimi policjantami
W tym tygodniu kępińscy policjanci odwiedzili najmłodszych, aby porozmawiać z nimi o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Spotkania miały charakter profilaktyczny i były prowadzone w przyjaznej, dostosowanej do wieku dzieci formie. Podczas zajęć funkcjonariusze przypominali, że wakacje to czas zabawy, ale także okres, w którym należy szczególnie dbać o własne bezpieczeństwo – zarówno nad wodą, na drogach, jak i w pobliżu prac polowych, które w okresie letnim są prowadzone bardzo intensywnie.
-
Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu. Miał prawie 3,5 promila
Kępińscy policjanci, dzięki zgłoszeniu, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 49-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Bezpieczne wakacje 2026
Rozpoczyna się sezon wakacyjno-urlopowy – czas rodzinnych wyjazdów, podróży oraz letniego wypoczynku. W najbliższych tygodniach na drogach pojawi się znacznie więcej pojazdów, dlatego policjanci w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
ABC Bezpiecznych Wakacji - Aktywnie, Bezpiecznie, Czujnie. To prosty przepis na udany i bezpieczny wypoczynek
Wakacje to czas, na który czekamy przez cały rok. To okazja do odpoczynku, podróży, spotkań z bliskimi i odkrywania nowych miejsc. Letnia swoboda nie powinna jednak oznaczać rezygnacji z ostrożności. Niezależnie od tego, czy planujemy daleką podróż, weekendowy wyjazd, wypoczynek nad wodą czy górską wędrówkę, warto pamiętać o zasadach, które pomagają uniknąć zagrożeń i sprawiają, że urlop przebiega spokojnie i bezpiecznie.
-
„Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
Lato to czas odpoczynku, przygód i nowych doświadczeń. Dla wielu dzieci i młodzieży wakacje oznaczają wyjazdy na kolonie, obozy, festiwale czy spotkania z rówieśnikami. To również okres większej swobody, nowych znajomości i pierwszych samodzielnych decyzji. Niestety, właśnie wtedy młodzi ludzie mogą zetknąć się z sytuacjami, które niosą za sobą poważne zagrożenia, w tym z propozycjami sięgania po narkotyki i inne substancje psychoaktywne.
-
Chcesz zwalczać przestępczość zorganizowaną w Warszawie? Szukamy najlepszych!
Zarząd w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi rekrutację na stanowiska policyjne detektywa (5 grupa), specjalisty (6 grupa) i eksperta (9 grupa) do pełnienia służby w komórkach organizacyjnych przeznaczonych do zwalczania zorganizowanej przestępczości kryminalnej, narkotykowej i ekonomicznej, a także wywiadu kryminalnego, których celem będzie realizowanie zadań w zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz dochodzeniowo-śledczych w zakresie rozpoznawania i zwalczania przestępczości zorganizowanej.
-
PODMIENIŁA TABLICE I UKRADŁA PALIWO- 36 LATKA ZATRZYMANA PRZEZ KĘPIŃSKICH KRYMINALNYCH
36-latka z powiatu namysłowskiego była przekonana, że "lewe" tablice rejestracyjne zapewnią jej bezkarność. Myliła się jednak bardzo. Została ustalona i zatrzymana przez kępińskich kryminalnych. Kobieta odpowie przed sądem za kradzież paliwa oraz bezprawne użycie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do jej pojazdu. Za to grozi jej kara do 5 lat więzienia.
-
UWAŻAJ PODCZAS UPAŁÓW !
Wysokie temperatury, które od kilku dni utrzymują się w naszym regionie, stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców oraz turystów o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedzialności. Szczególnie niebezpieczne jest pozostawianie dzieci oraz zwierząt w zamkniętych pojazdach, nawet na krótki czas.
-
PODSUMOWANIE AKCJI „POSZUKIWANY” - PIĘĆ OSÓB POSZUKIWANYCH ZATRZYMANYCH W CIĄGU JEDNEGO DNIA
24 czerwca br. policjanci z Kępna prowadzili akcję „Poszukiwany”. Jej celem było ujawnienie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez sądy i prokuratury. W trakcie jej realizacji funkcjonariusze zatrzymali 5 osób ukrywających się przed organami ścigania.
-
Webinarium p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin) organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Senioralnej, Rzecznikiem Finansowym oraz Komendą Główną Policji.
-
Uwaga na oszustów, nie daj się nabrać! – apel Policji
Oszuści nie ustają w swoich działaniach i wciąż modyfikują metody oszustw. Podszywają się pod pracowników banków, policjantów, czy członków rodziny, aby wzbudzić zaufanie i wyłudzić pieniądze. Policjanci z Kępna apelują o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
-
DWÓCH KIEROWCÓW „NA PODWÓJNYM GAZIE” ZATRZYMANYCH PRZEZ POLICJANTÓW
Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali wyeliminowani z dróg naszego powiatu. Dwóch kierujących straciło uprawnienia za kierowanie pod wpływem alkoholu, natomiast jeden z kierujących odpowie dodatkowo za uszkodzenie barier ochronnych.
-
Z FAŁSZYWYM PRAWEM JAZDY – DWIE KOBIETY ZATRZYMANE PRZEZ KĘPIŃSKICH POLICJANTÓW
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali 35-latkę oraz 48-latkę, które podczas legitymowania posłużyły się podrobionym dokumentem prawo jazdy. Dodatkowo 35-latka kierowała samochodem osobowym pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. O dalszym losie kobiet zadecyduje sąd.
Ważne linki
-
Minister Mariusz Kamiński: będziemy działać stanowczo wobec osób, które wyłamują się ze społecznej solidarności
– Działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych, będą bardzo stanowcze – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas piątkowej (26 marca br.) konferencji prasowej. O działaniach służb, w związku z zaostrzeniem obostrzeń epidemicznych od 27 marca do 9 kwietnia, poinformował również Krzysztof Saczka główny inspektor sanitarny oraz gen. insp. Jarosław Szymczyk komendant główny Policji.
-
ZAGINIONY
KOMENDA POWIATOWA POLICJI W KĘPNIE POSZUKUJE ZAGINIONEGO
Najczęściej czytane
-
Z FAŁSZYWYM PRAWEM JAZDY – DWIE KOBIETY ZATRZYMANE PRZEZ KĘPIŃSKICH POLICJANTÓW
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali 35-latkę oraz 48-latkę, które podczas legitymowania posłużyły się podrobionym dokumentem prawo jazdy. Dodatkowo 35-latka kierowała samochodem osobowym pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. O dalszym losie kobiet zadecyduje sąd.
-
Kępińscy policjanci uratowali życie mężczyźnie
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie uratowali życie mężczyźnie. Jadąc radiowozem, zostali zaalarmowani przez dyżurnego, że w jednym z domów na terenie gminy Bralin jest zagrożone życie i zdrowie mężczyzny, który znajduje się w kryzysie emocjonalnym. Udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Szybka i profesjonalna reakcja funkcjonariuszy, uratowała mężczyźnie życie.
-
PODMIENIŁA TABLICE I UKRADŁA PALIWO- 36 LATKA ZATRZYMANA PRZEZ KĘPIŃSKICH KRYMINALNYCH
36-latka z powiatu namysłowskiego była przekonana, że "lewe" tablice rejestracyjne zapewnią jej bezkarność. Myliła się jednak bardzo. Została ustalona i zatrzymana przez kępińskich kryminalnych. Kobieta odpowie przed sądem za kradzież paliwa oraz bezprawne użycie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do jej pojazdu. Za to grozi jej kara do 5 lat więzienia.
-
DWÓCH KIEROWCÓW „NA PODWÓJNYM GAZIE” ZATRZYMANYCH PRZEZ POLICJANTÓW
Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali wyeliminowani z dróg naszego powiatu. Dwóch kierujących straciło uprawnienia za kierowanie pod wpływem alkoholu, natomiast jeden z kierujących odpowie dodatkowo za uszkodzenie barier ochronnych.
-
PODSUMOWANIE AKCJI „POSZUKIWANY” - PIĘĆ OSÓB POSZUKIWANYCH ZATRZYMANYCH W CIĄGU JEDNEGO DNIA
24 czerwca br. policjanci z Kępna prowadzili akcję „Poszukiwany”. Jej celem było ujawnienie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez sądy i prokuratury. W trakcie jej realizacji funkcjonariusze zatrzymali 5 osób ukrywających się przed organami ścigania.
-
Z PROMILAMI I FAŁSZYWYM PRAWEM JAZDY - 37-LATEK ZATRZYMANY PRZEZ KĘPIŃSKICH POLICJANTÓW
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali 37-latka, który podczas legitymowania posłużył się podrobionym dokumentem prawo jazdy. Dodatkowo 37-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
-
Pijany kierowca wpadł, bo miał niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej, a drugi pijany kierowca jechał „slalomem”
Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca, którego w poniedziałek ujawnili policjanci z Kępna. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli z uwagi na niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Natomiast 54-letni obywatel Hiszpanii jechał „slalomem”, gdy został zatrzymany do kontroli przez policjantów okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.
-
KOMPLETNIE PIJANY 57-LATEK JECHAŁ HULAJNOGĄ ELEKTRYCZNĄ
Policjanci z Posterunku Policji w Bralinie zatrzymali do kontroli drogowej 57-latka, który kierował hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policja po raz kolejny apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze.
-
Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu. Miał prawie 3,5 promila
Kępińscy policjanci, dzięki zgłoszeniu, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 49-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował ciężarówką na drodze ekspresowej
Niestety zdarzając się osoby, które zapominają, że trzeźwość to jedna z najważniejszych zasad obowiązujących na drodze, a pijany kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. W poniedziałek policjanci interweniujący na drodze ekspresowej S8 wyeliminowali z ruchu 49-letniego kierowcę ciężarówki, w którego organizmie krążyły ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.
Wideo
Galerie zdjęć
-
Bezpieczne wakacje z kępińskimi policjantami
-
Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu. Miał prawie 3,5 promila
-
Bezpieczne wakacje 2026
-
ABC Bezpiecznych Wakacji - Aktywnie, Bezpiecznie, Czujnie. To prosty przepis na udany i bezpieczny wypoczynek
-
„Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
-
Chcesz zwalczać przestępczość zorganizowaną w Warszawie? Szukamy najlepszych!







