KPP Kępno

Ważne informacje

Aktualności

Ważne linki

1Linia Wsparcia Psychologicznego dla Funkcjonariuszy i Pracowników Służb Mundurowych, Ratownictwa Medycznego i ich Rodzin
Zostań jednym z Nas
Kiedy i gdzie możesz składać dokumenty
Policjant konkurs
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
ZIELONA STREFA - OCHRONA ZWIERZĄT i ŚRODOWISKA
Głuchoniemi
 

Najczęściej czytane

  1. Z FAŁSZYWYM PRAWEM JAZDY – DWIE KOBIETY ZATRZYMANE PRZEZ KĘPIŃSKICH POLICJANTÓW

    Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali 35-latkę oraz 48-latkę, które podczas legitymowania posłużyły się podrobionym dokumentem prawo jazdy. Dodatkowo 35-latka kierowała samochodem osobowym pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. O dalszym losie kobiet zadecyduje sąd.

  2. Kępińscy policjanci uratowali życie mężczyźnie

    Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie uratowali życie mężczyźnie. Jadąc radiowozem, zostali zaalarmowani przez dyżurnego, że w jednym z domów na terenie gminy Bralin jest zagrożone życie i zdrowie mężczyzny, który znajduje się w kryzysie emocjonalnym. Udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Szybka i profesjonalna reakcja funkcjonariuszy, uratowała mężczyźnie życie.

  3. PODMIENIŁA TABLICE I UKRADŁA PALIWO- 36 LATKA ZATRZYMANA PRZEZ KĘPIŃSKICH KRYMINALNYCH

    36-latka z powiatu namysłowskiego była przekonana, że "lewe" tablice rejestracyjne zapewnią jej bezkarność. Myliła się jednak bardzo. Została ustalona i zatrzymana przez kępińskich kryminalnych. Kobieta odpowie przed sądem za kradzież paliwa oraz bezprawne użycie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do jej pojazdu. Za to grozi jej kara do 5 lat więzienia.

  4. DWÓCH KIEROWCÓW „NA PODWÓJNYM GAZIE” ZATRZYMANYCH PRZEZ POLICJANTÓW

    Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali wyeliminowani z dróg naszego powiatu. Dwóch kierujących straciło uprawnienia za kierowanie pod wpływem alkoholu, natomiast jeden z kierujących odpowie dodatkowo za uszkodzenie barier ochronnych.

  5. PODSUMOWANIE AKCJI „POSZUKIWANY” - PIĘĆ OSÓB POSZUKIWANYCH ZATRZYMANYCH W CIĄGU JEDNEGO DNIA

    24 czerwca br. policjanci z Kępna prowadzili akcję „Poszukiwany”. Jej celem było ujawnienie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez sądy i prokuratury. W trakcie jej realizacji funkcjonariusze zatrzymali 5 osób ukrywających się przed organami ścigania.

  6. Z PROMILAMI I FAŁSZYWYM PRAWEM JAZDY - 37-LATEK ZATRZYMANY PRZEZ KĘPIŃSKICH POLICJANTÓW

    Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali 37-latka, który podczas legitymowania posłużył się podrobionym dokumentem prawo jazdy. Dodatkowo 37-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  7. Pijany kierowca wpadł, bo miał niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej, a drugi pijany kierowca jechał „slalomem”

    Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca, którego w poniedziałek ujawnili policjanci z Kępna. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli z uwagi na niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Natomiast 54-letni obywatel Hiszpanii jechał „slalomem”, gdy został zatrzymany do kontroli przez policjantów okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

  8. KOMPLETNIE PIJANY 57-LATEK JECHAŁ HULAJNOGĄ ELEKTRYCZNĄ

    Policjanci z Posterunku Policji w Bralinie zatrzymali do kontroli drogowej 57-latka, który kierował hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policja po raz kolejny apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze.

  9. Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu. Miał prawie 3,5 promila

    Kępińscy policjanci, dzięki zgłoszeniu, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 49-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  10. Mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował ciężarówką na drodze ekspresowej

    Niestety zdarzając się osoby, które zapominają, że trzeźwość to jedna z najważniejszych zasad obowiązujących na drodze, a pijany kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. W poniedziałek policjanci interweniujący na drodze ekspresowej S8 wyeliminowali z ruchu 49-letniego kierowcę ciężarówki, w którego organizmie krążyły ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Powrót na górę strony